DDTECH | DX STARTS HERE - Aydoğanlar Otomotiv A.Ş. Dijital Dönüşüm

Firma: Aydoğanlar Otomotiv A.Ş

Sektör: Otomotiv/Servis

Proje Adı: Aydoğanlar Dijital Dönüşüm Projesi

Dijital Dönüşüm Ürünü: JobRouter Süreç Yönetim Platformu / Bulut Filo Yönetimi

Dijital Dönüşüm Tercih Nedeni: Yönetimi, takibi ve raporlaması zorlu olan manuel süreçleri dijitalleştirmek. Tüm şirket işleyişine tek bir ekrandan ulaşmak ve yönetmek, zamandan kazanmak.

Proje Detayı

Firmanın ana işlerinden biri olan kamu araç kiralama işleyişleri farklı ve birbiri ile konuşmayan uygulamalar ve excel üzerinde takip edilen verilerle yönetilmekteydi. Jobrouter ile birlikte firmanın ihale açılışından, ihale dosyasının hazırlanması, ihalede talep edilen araçların mevcut araç stoğu ile otomotik kontrolü ve araçların kuruma teslimine kadar olan tüm şirket içi süreçleri dijitalleştirildi.

Firmanın 3000 adetten fazla olan araçlarının Bulut Filo uygulaması ile takibi yapıldı. Araçlara ait tüm bilgiler (Lastik bilgisi, sigorta bilgisi, araç takip, kilometre bilgisi, servis onarım yönetimi vb.) uygulama üzerinden yönetilerek manuel işleyen zorlu süreçler dijitalleştirildi ve raporlanabilir veriler oluşturuldu.

Bunların yanı sıra firmanın IK tarafında ihtiyaçları olan, personel izin talebi, masraf girişi, gibi süreçleri de Jobrouter ile dijitalleştirildi. Dijitalleşen tüm süreçler firma özelinde uzman analistlerimiz tarafından dizayn edilmiş ve firmanın yazılımlarına entegre edilmiştir.

Proje Kazanımı: Şirketin tüm iş kalemleri tek bir platformdan yönetildi ve dijitalleştirildi. Performans ölçümü ve raporlama gibi veriler otomatik olarak alınmaya başlandı. İş emirleri açılabildi ve iş takibi dijital yapılabildi. Zamandan kazanıldı.