Dijital İmza Platformu

Tüm İmza Teknolojileri Tek Çatı Altında

Dijital İmza Platformu, herhangi bir evrakı imzalama veya imzalanması üzerine başka bir alıcıya göndermeye ihtiyacı olan kişi, kurum ve kuruluşların kullanabileceği, tüm kâğıtsız imzalama yöntemlerini birleştiren çevrimiçi imzalama platformudur.

Hangi Faydaları Sağlıyor?

01

İmza süreçlerinde harcanan kağıt masrafınızı ortadan kaldırın. Kağıt kullanmadan, rahat bir şekilde imza süreçlerinizi tamamlayın.

02

İmzalanan evrakların kurye ile teslimat ücreti artık yok. İmza süreçlerinizi araya teslimat süresi olmadan tamamlayın.

03

Günler ve haftalar boyu tamamlanamayan imza süreçlerini hayatınızdan çıkarın. Hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde imza süreçlerinizi tamamlayın.

04

Bir yılda 25 milyondan fazla belge, dijital imza yöntemleri kullanılarak imzalanmaktadır. Günde on binlerce kişi tarafından 100 binin üzerinde belge dijital olarak gönderilmektedir. Dijital imza yöntemleri kullanılarak ülke ekonomisine ₺150 milyondan fazla tasarruf sağlanmaktadır.

Daha fazla bilgi

Kullanılabilen tüm dijital imza teknolojilerini içerisinde barındıran Dijital İmza Platformu'nda göndericiler, kullanılacak yönteme kendileri karar verebilirler. Platform üzerinde süreç, imzacıların sahip olduğu imza teknolojisi ve imzalanacak evrakın niteliği fark etmeksizin tamamlanabilmektedir. 4 farklı dijital imza çeşidini birlikte barındıran platformda, biyometrik imza, e-imza, mobil imza ve 2 boyutlu (2D) tek çatı altındadır.

İmzalanması veya başka bir kişiye imzalanmak üzere gönderilmesi gereken dokümanlar platforma yüklenir. Hâlihazırda bir doküman yoksa da platform üzerinde oluşturulabilir ya da imzası alınacak kişi ve kişilerin bilgileri ile birlikte sisteme yüklenir. Gönderi ister tek imza, istenirse de silsile ile imza sürecini başlatabilir. Gönderici aynı zamanda hangi imzalama metodunun kullanılacağına karar verebilir. İmzacı kişilere sms ve email ile bilgilendirme yapılır, dokümana erişim bilgileri paylaşılır.

Destekleyici Ürünler

JobRouter®

JobRouter® Dijital Süreç Otomasyonu Platformu ile dijital dönüşümü istediğiniz şekilde başlatın.

Arşimet® Dijital Arşiv

Tüm dosyalarınızı tek bir platformda yönetmenize olanak sunan gelişmiş bir dijital arşiv sistemidir.

Trapmine®

TRAPMINE, Türk Mühendisler tarafından geliştirilmiş ve uluslararası kurumlarca kabul görmüş, tehdit önleyici yeni nesil tümleşik uç nokta güvenliği uygulamasıdır.

Tanıtım Dokümanları