Onur Kartal - DDTECH Genel Müdür Yardımcısı Onur Kartal'ın, İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması BT Haber Röportajı

DDTECH, 20 yılı aşkın deneyime sahip, alanında uzman bir ekip tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Dijital dönüşümde sektöre öncülük eden DDTECH, geliştirdiği teknolojiler ve uçtan uca çözümleriyle bu dönüşümde başlıca şirketlere danışmanlık vermektedir.

Gücünü, hızlı ve dinamik çözümler üretme becerisinden alan DDTECH, “yerli ve milli” dijital çözümleriyle sadece hizmet verdiği müşterilerine değil, aynı zamanda sektöre de katkı sağlamaktadır.

DDTECH olarak biz, dijital dönüşümden elde edilecek faydayı artırmak, sisteme katkı sağlamak ve partnerlerimizin gelişimine destek olmak için teknolojiler ve hizmetler geliştiriyoruz. Çağın gerekliliklerine uygun olarak kendimizi sürekli geliştiriyor, alanında profesyonel ve güçlü ekibimizle, dönüşüm süreçleri için yurtiçi ve yurtdışında müşterilerimize tam hizmet sağlıyor, bu sayede global pazarın gelişiminde de söz sahibi olmayı hedefliyoruz.

DDTECH olarak, bu hedef doğrultusunda geliştirdiğimiz teknolojik projeler ve verdiğimiz danışmanlık hizmetleriyle ülkemiz ve dünyada önemli projelere imza atıyoruz.

Öncelikli amacımız, markalaştırdığımız ürünlerimizi verdiğimiz hizmetlerle birleştirerek, firmaların dönüşüm sürecini kolaylaştırmaktır.

Teknoloji artık günümüzün vazgeçilemez ve reddedilemez bir ihtiyacı. Her an gelişiyor ve erişim alanını genişletiyor. Bu teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için her alanda yaşanan değişiklikleri de dijital dönüşüm olarak tanımlıyoruz.

Global dengeleri değiştiren Covid-19 pandemi sürecinde, dijital dönüşüm önemini çok net bir şekilde gösterdi. Geliştirilen teknolojilerde güvenliğin sadece bilgileri değil, bedeni de koruduğunu fark etmemize neden olan pandemi, teknolojinin hayatın ne denli içinde olduğunu, ve faydalarını daha iyi anlamamızı sağladı. DDTECH olarak geliştirdiğimiz ondan fazla ürün ile bu süreçte sağladığımız katkıyla ve ekiplerimizle gurur duyuyoruz.

Ürünlerimizden dijital imza için kullanılan Biyometrik İmza uygulaması ve tüm dijital imza teknolojilerini tek bir çatı altında toplayan Dijital İmza Platformu ile hızlı, pratik ve güvenli bir şekilde tüm imza işlemlerinin gerçekleştirilebilmesini sağladık. Böylece, içinde bulunduğumuz süreçte kullanıcılarımız, kalabalık ve kapalı ortamlara girmeden, sosyal mesafeye uygun şekilde tüm imza işlemlerini yürütebilme özgürlüğüne sahip oldu. Güçlendirilmiş güvenlik altyapısı ile kusursuz bir kullanıcı deneyimi sağlarken, kağıt ve zaman israfının azaltılmasına da katkı sağlamış olduk.

Dijital Dönüşümün hızla yoluna devam ettiği günümüzde, bu sürecin sadece bir parçası olmakla kalmayıp gelişimine katkı sağlamayı da kendimize misyon edindik.

Bugüne kadar tamamlanan DDTECH Dijital Dönüşüm projeleri ile 170 bin ton su, 150 ton kağıt (5500 ağaç kesilmekten kurtuldu) ve 3 milyon KW enerji tasarrufu sağlandı. Kaynak israfının önüne geçerek, teknolojik gelişimin ve dönüşümün doğaya sağladığı faydaların farkındayız ve bu faydayı artırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

DDTECH olarak öncelikli hedefimiz; güvenilir ve güçlü ekibimiz sayesinde geliştirdiğimiz hizmet ve teknolojilerle ülkemizde dijital gelişim ve dönüşüm sürecine katı sağlamak, yön vermek ve bu bağlamdaki kazanımlarımızla global arenada söz sahibi olmaktır.

Kaynak: BThaber